ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ – ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΕΠΑΛ 2023-2024 (Η’ ΦΑΣΗ)

Απαραίτητα Δικαιολογητικά Έγγραφα που θα χρειαστούν οι υποψήφιοι/υποψήφιες για συμμετοχή στο Μεταλυκειακό έτος – Τάξη Μαθητείας ΕΠΑΛ 2023-2024:

1. Πτυχίο ΕΠΑΛ
  2. Απολυτήριο
  3. Ταυτότητα
  4. Βεβαίωση ΑΜΚΑ (από ΚΕΠ ή από το διαδίκτυο)
  5. Βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ (από την Εφορία ή από το διαδίκτυο)
  6. Βεβαίωση απογραφής (εξάγεται από το e-efka)

Προαιρετικό έγγραφο εφόσον οι υποψήφιοι/-φιες έχουν βρει οι ίδιοι/ίδιες εργοδότη.

1. Βεβαίωση Δεσμευμένης Θέσης από τον εργοδότη (εξάγεται από το Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης “Τάξης Μαθητείας”),
  • Τα παραπάνω έγγραφα πρέπει οι υποψήφιοι αιτούντες να τα έχουν σκανάρει και να τα έχουν αποθηκεύσει σε ξεχωριστά αρχεία ( σε μορφή .pdf), έτσι ώστε όταν θα κάνουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους, να τα ανεβάζουν στο Πληροφοριακό Σύστημα της Μαθητείας, στα αντίστοιχα πεδία.

To 3ο ΕΠΑ.Λ ΛΑΜΙΑΣ(ΕΣΠΕΡΙΝΟ), έχει εκδηλώσει το ενδιαφέρον του στο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης “Τάξης Μαθητείας”, για τη Διεξαγωγή Μαθητείας στην Η΄ Φάση (σχ. έτος 2023-2024) στις παρακάτω ειδικότητες:

1. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ
  2. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ